Január második hetében játszották az Everton-Swansea mérkőzést az angol Premier Leauge-ben. A mérkőzés 0-0-ás döntetlennel ért véget. Ebben az eredményben nagy szerepe volt az Everton amerikai válogaott kapusának. Tim Howard néhány szép hárítás mellett egy igazi bravúrt is bemutatott: A sztárklubok által csábított spanyol Michu zseniális emelését kapta ki a léc alól.
A 84-szeres jenki válogatott kapusról máig kevesen tudják, hogy félig magyar, édesanyja ugyanis egy Fekete Eszter nevű asszony. Howardnak ennek megfelelően magyar útlevele is van. Ennek a dokumentumnak is köszönhette az amerikai kapus, hogy 2003-ban leigazolta a Manchester United. Hiszen így uniós állampolgának számít.
Szintén kevésbé ismert érdekesség, hogy Howard annak idején középpályásként kezdte labdarúgó-pályafutását. Csak a középiskolát követően vezényelte őt edzője a kapuba, mivel ott messze jobb teljesítményre volt képes, mint a középpályán. De nem csak a középpályás-poszttól köszönt el az amerikai kapus, hanem egy teljes sportágtól is. Tim Howard ugyanis kiválóan kosárlabdázott, egy gyermekként egy ideig versenyszerűen űzte ezt a sportot is. Később a foci miatt fehagyott a kosarazással. De pár éve azért a Harlem Globetrotterst nem kosarazta ki, amikor a gálacsapat a gárda egyik tiszteletbeli nagykövetévé nevezte ki őt.
Howard tehát fiatalon több sportágban és több poszton is kiváló sportember volt. Később aztán kapus lett, játszott a Manchester Unitedben, ma pedig az amerikai válogatott és az Everton alapembere. Pedig nem sokan hitték volna el ezt akkor, amikor a tinédzser Tim Howardnál Tourette-szindrómát diagnosztizáltak. Ez egy olyan idegrendszeri betegség, amelyre a tic-nek nevezett ismétlődő, akaratlan mozgások és hangadások tartós fennállása jellemző. Gyakran ezek a tic-ek helyzethez nem illő szavak, káromkodások hangos akaratlan kimondását is jelentik. A Tourette-szindróma gyermekkorban jelentkezik, a betegek egy részénél a tünetek a felnőtté válás után megszűnnek, leggyakrabban azonban enyhébb formában továbbra is fennmaradnak.
Howard azonban legyűrte a Tourette-szindróma által elé gördített akadályokat és profi sportolóvá vált. Már ez önmagában is tiszteletreméltó eredmény. Az pedig egyenesen lenyűgöző, hogy nem egyszerű kapus lett belőle, hanem a világ egyik legismertebb és legelismertebb hálóőre. Ráadásul az amerikai kapus a sorstársaira is odafigyel: 2001-ben megkapta az év humanitáriusának járó díjat az MLS-ben a Tourette-szindrómás gyerekekkel végzett odaadó munkájáért.
Januárban a hét játékosai voltak:
1. hét: Clint Dempsey
2. hét: Tim Howard
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.