Az MLS szombati játéknapja ezúttal sem szűkölködött nagy meccsekben és szép találatokban. Lássuk szép sorban:
New York-San José: Világszínvonalú első félidő
A liga góllövőlistáját vezető három támadó, Thierry Henry, Kenny Cooper (New York) és Chris Wondolowski (San José) mérte össze erejét ezen a mérkőzésen. 17 ezer néző látogatott ki a Red Bull Arenába, s nem bánták meg a kirándulást: Az első félidő ugyanis világszinvonalú és rendkívül szórakoztató játékot hozott. A 4. percben a New York szerezte meg a vezetést: Henry talán a szezon eddigi egyik legzseniálisabb gólpasszát tálalta Kenny Cooper elé, az amerikai csatár pedig nem hibázott, belőtte szezonbeli hetedik gólját. De nem örülhettek sokáig a hazai drukkerek: a 14. percben szépségdíjas passzjátékkal használta ki a San José a New York hibás védekezését. A gólszerző Rafael Baca volt. Ezután majdnem fordított is a vendégcsapat, méghozzá két hazai játékos segítségével: Rafa Marquez és Roy Miller közös erővel fejeltek saját kapujukra, de a fiatal Ryan Meara kapus hihetetlen bravúrral védte a váratlan támadást. A következő szituációban már jó irányba támadtak a Red Bulls-játékosok: a 22. percben jamaicai szuperexpressz, Dane Richards hihetetlen sebességgel robogott el a jobb szélen, beadását pedig Dax McCarty kapásból vágta a hálóba. De a San José csak nem adta fel, még a félidő vége előtt ismét egyenlített: egy beadást követően Salinas visszafelé passzolt, a gólgyáros Wondolowksi pedig látványos csukafejesből szerzett gólt. Szintén még az első félidő végén sor került egy már-már szokásosnak mondható Rafa Marquez-féle ámokfutásra, de Salinas teljesen nyilvánvaló lebirkózását, lerántását követően nem kapott tizenegyest a San José. A második félidőben a csapatok sajnos már nem tudták reprodukálni az első játékrész szórakoztató fociját, így a végeredmény maradt 2-2.
Dallas-Montreal: Shea a végén döntött
16 ezer néző előtt kezdődött a mérkőzés a dallasi stadionban. A meccs nagy részében kiseb-nagyobb játékvezetői tévedések borzolták a nézők idegeit. De nem csak a bíró, hanem a montreali kapus, Donovan Ricketts is sokat bakizott, ám a dallasi támadók kihasználatlanul hagyták a lehetőségeket. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellenfél szerezte meg a vezetést. De ehhez szükség volt a bíróra is, aki erősen véleményes tizenegyest fújt be a Montreal javára a 61 .percben. A volt olasz válogatott Bernardo Corradi nem hibázott, vezetést szerzett a Montreal. A dallasiak ekkor megemberelték magukat és röpke negyed óra elteltével egyenlíttek: Perez egy felívelést követően közelről fejelt a kapuba. Végül teljesen megérdemelten megszerezték a győztes találatot is: Brek Shea kapott egy labdát a tizenhatosnál, majd a labdát kiválóan fedezve kapura tört és értékesítette a helyzetet. A végeredmény 2-1.
Sporting Kansas-Real Salt Lake: Megállíthatatlan Sporting
19 ezer néző figyelte a két bajnokesélyes csapat küzdelmét. A mérkőzést megelőzően a Salt Lake hat meccsből ötöt nyert meg eddig, a Kansas pedig ötből ötöt. Sorsdöntő mérkőzés volt. Ennek megfelelően mindkét csapat biztos védekezésre alapozta a játékát. Kevés helyzet volt az első játékrészben, azok is inkább csak a hazai csapat előtt adódtak. Vermes Péter játékosai végig sok mozgással és rengeteg passzal próbálták megbontani a salt Lake védelmét. Gólt is szereztek az első félidő végén, de Sapong fejesét lökés miatt nem adta meg a bíró. Fogalmazzunk úgy, nem volt egyértelmű a helyzet. A szünet után is a Sporting irányította a meccset, Espinoza szabadrúgása után Sapong az oldalhálót találta el. Végül több próbálkozást követően csak sikerült a hálóba tuszkolnia a labdát az égszínkékeknek: Zusi szögletét követően Collin fejelt a kapuba. A gól után lendületben maradt a Sporting, de Kei Kamara fejesét hihetetlen reflex segítségével hárította a Salt Lake kapusa, Nick Rimando. A mérkőzés egyoldalúságát jól mutatja, hogy az első komoly Salt Lake-helyzet a 90. percben alakult ki, de ez a kísérlet is elhalt Nielsen kapus ölében. Mindent összegezve elmondható, hogy a Sporting a múlt héthez hasonlóan ismét úgy aratott egygólos diadalt aktuális riválisa fölött, hogy végig abszolút uralta a játékot. Magabiztos, bajnokesélyeshez méltó teljesítmény volt. A végeredmény 1-0.
Portland Timbers-L.A. Galaxy: Megint a végén omlott össze a Portland
22 ezer kaliforniai néző várta kíváncsian, hogy ezúttal melyik arcát fogja mutatni a Galaxy a masszív játékra képes Portland Timbers ellen. Los Angeles sztárcsapatában ezúttal kezdőként szerepelt és végig pályán volt a nagy triász, a Beckham-Donovan-Keane hármas. A 21. percben mégis úgy tűnt, egy másik trióról fog szólni a mérkőzés: a Portland két fiatal csillaga, Eric Alexander és Darlington Nagbe játszott össze, majd Alexander kiugratta Kris Boydot, aki a rá jellemző magabiztossággal értékesítette a helyzetet (0-1). Öt percre rá meg is duplázta előnyét a Portland, de a bíró les miatt érvénytelenítette Boyd újabb gólját. Minimum véleményes volt a döntés. Kár volt érte, hiszen a skót csatár zseniálisan, sarokkal vette át Khalif Alhassan labdáját és látványos gólt lőtt. A Galaxy sztárjai a 44. percben villantak meg először, igaz, ez rögtön gólt is eredményezett: Keane elfutott az alapvonalon, majd visszagurított, Landon Donovan pedig nem hibázott. 1-1-es eredménnyel vonultak öltözőbe a csapatok. A második játékrész álmosan indult, az álomból pedig a hazaiak ébredtek hamarabb. A 65. perctől kezdve sorra dolgozták ki a helyzeteket. De betalálni nem sikerült. Egy alkalommal például a gólvonalról vágták ki a portlandiek a labdát, a kontratámadást pedig olyan szépen felépítették, hogy végül ők lőtték ki a felsőlécet a másik kapunál. De a zöldek végül mégsem örülhettek, a 83. percben ugyanis Juninho lapos átlövése utat talált a kapuba (1-2). És ha ez nem lenne elég, végül David Beckham is betalált. Az angol középpályás vélhetően a forduló gólját szerezte egy látványos távoli lövéssel. A végeredmény is ez maradt, azaz 3-1. Azt azonban meg kell jegyezni, hogy a Galaxy-nál továbbra sincs minden rendben: Beckham például nem ünnepelte Donovant gólja után, ahogy az amerikai sztár sem veregette meg az angol középpályás vállát a látványos találatot követően. A Portland pedig egymás után a 3. meccsen omlik össze a legvégén: A Salt Lake a hosszabbításban fordított ellenük, a Chivastól is az utolsó 10 percben kapták a vereséget jelentő gólt, most pedig a Galaxy lőtt kettőt nekik a lefújás előtt.
Philadelphia-Colombus: Hazai győzelem
A hazai pályán játszó Phildaelphia Union az első győzelmét akarta megszerezni a Colombus Crew elleni derbin. A siker 18500 Union-szurkoló bíztatásának köszönhetően összes is jött. A győztes gól egy kezezést követően, tizenegyesből született. A szerzője az idén igazolt, 75-szörös panamai válogatott Gabriel Gómez volt. A végeredmény: 1-0.
New England-DC United: Szépségdíjas DC-gólok
A vendégként érkező fővárosiak még nem nyertek meccset idegenben. Ez a derbi is úgy kezdődött, hogy kevés babér terem majd itt számukra: A 8. percben a Bayern München B-csapatából szerződtetett Saër Sene húzott el a szélen, beadását pedig a kolumbiai Jose Moreno vágta a hálóba. Ezután nem csak elöl, hátul is bizonyított a Revolution: Danny Cruz lövését parádés vetődéssel védte Reis kapus. Mégsem örülhettek sokáig a hazaiak, ugyanis a 18. percben az idei év talán legjobb újonca, Nick DeLeon ívelt be egy szögletet, amit Dwayne De Rosario visszaollózott a kapu elé, ahol Maicon Santos ébredt a leghamarabb: a kapuba bólintotta a a labdát. Szintén az első játékrész eseménye volt, hogy Chris Tierney szép szabadrúgását szerencsével hárítani tudta a fővárosi Joe Willis kapus. A második félidőben csendesebben csordogáltak az események, de a New England előtt adódott több lehetőség. Ezért is volt meglepetés, hogy végül a győztes gólt a D.C. szerezte meg: ismét Nick DeLeoné az érdem, aki fejjel lopott el egy labdát. Chris Pontius kilépett vele, majd egy szép csel után látványosan csavart a hosszú sarokba. A végeredmény: 1-2. Az összefoglalót megnézhetitek ide kattintva.
Seattle Sounders-Colorado: Kiszenvedett zöld-kék győzelem
A 38 ezer néző előtt megrendezett mérkőzésen az első félidő nem sok eseményt hozott, a hazai csapatban játszó Montero előtt kettő, a vendég Cummings előtt egy komolyabb helyzet adódott, ám mindegyik kihasználatlanul maradt. A második játékrészben kicsit jobban rákapcsolt az egész meccsen kissé körülményesen játszó Sounders. Fölényük immár egyértelmű volt, igaz, ellenfelüket nem szögezték a kapuhoz. A győztes gólt végül egy szöglet után Zach Scott szerezte meg. A hazaiak sikere nem forgott veszélyben ezután, de az biztos, hogy a bajnoki cím megszerzéséhez ennél jóval többet kell majd mutatniuk. A végeredmény: 1-0
Toronto-Chivas: Újabb zakó
A Toronto a Chivas elleni meccset megelőzően abban reménykedhetett, hogy megszakad idei katasztrofiális szériája. A Torsten Frings szezon eleji sérülését követően totálisan széteső kanadaiak mind a négy meccsüket elveszítették ebben az évben. A Chivas ellen kilátogató 18 ezer néző reménykedett abban, hogy most megszakad a rossz sorozat. De csalódniuk kellett, ugyanis a vendég kaliforniai csapat már az első félidőben kezébe vette az irányítást. Az ecuadori válogatott Oswaldo Minda egy szöglet után a vezetést is megszerezte a Chivas számára. Az első komolyabb Toronto-helyzetre a 70. percig kellett várni, ekkor Danny Koevermans sarkalt közelről a kapus kezébe. Az egykori holland válogatott csatár a 88. percben is elhibázott egy nagy ziccert, így nem született meg a Toronto első pontja. A végeredmény: 0-1.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.