HTML

Közösség

Jenkifoci

Ez nem amerikai futball. Ez Jenkifoci! Üdv Magyarország első amerikai labdarúgással foglalkozó oldalán! Itt megtalálsz mindent, amit tudni szeretnél a világ legdinamikusabban fejlődő bajnokságáról, a Major League Soccerről (MLS) és az amerikai labdarúgásról. Hírek, érdekességek, pletykák és történetek... a jelenből és a múltból! Kövesd a Jenkifocit a Facebookon, a Twitteren és az Instán és ismerj meg egy teljesen új focivilágot! - KUN TAMÁS (a Jenkifoci szerzője)

Friss topikok

Címkék

adams (3) adebayor (1) adu (4) agudelo (8) ahétcsapata (1) alhassan (1) álomcsapat (4) alphonsodavies (1) alphonso davies (1) alston (1) altidore (68) alvarez (2) amerikaiválogatott (9) amerikai válogatott (4) anelka (3) antigua (16) aranykupa (11) arena (4) arsenal (15) arturoalvarez (1) átigazolás (20) atlanta (1) ausztria (2) azerbajdzsán (1) aztecs (1) backe (1) bajnokokligája (4) ballack (4) baráth (5) barcelona (1) barco (1) barklage (2) barnes (1) bayern (1) beasley (4) beckerman (7) beckham (65) bedoya (10) beitashour (2) belgium (3) belize (2) bengtson (4) bentley (1) berbatov (1) berhalter (2) bernandez (1) bernier (1) besler (1) bethlehemfc (1) bieler (1) billyschuler (1) bírók (1) blatter (2) bloghu (1) bobbradley (10) bocanegra (11) bolton (2) bonfigli (1) bosznia (1) boyd (16) bradley (30) bravo (1) brazília (8) brooks (2) bruin (8) buddle (5) buék (1) bulls (1) bunbury (2) bundesliga (5) busio (1) cadenclark (1) cahill (7) cameron (11) cardenas (1) cascadia (1) casey (1) cesar (1) chandler (6) chelsea (5) cherundolo (16) chicago (22) chicharito (1) chievo (1) ching (7) chivas (12) chrisrichards (1) christianpulisic (1) Címkék (4) clark (2) claudioreyna (1) clint dempsey (2) colombus (1) colorado (15) columbus (13) concacafbl (20) cooper (12) copa (1) corona (1) corradi (1) cosmos (4) costarica (10) cristianpavon (1) csapatbemutatok2015 (4) csehország (1) cubotorres (1) cudicini (1) cummings (1) dallas (20) davies (7) davis (21) dcunited (37) defoe (9) deleon (4) délkorea (1) delpiero (7) demerit (7) dempesy (1) dempsey (126) derosario (15) dest (1) diego rossi (1) díj (1) dike (1) diskerud (6) divaio (12) djimitraore (1) djimitraoré (1) donovan (73) dortmund (2) dossantos (1) draft (2) drogba (3) dwyer (3) earnshaw (1) ecuador (3) eddiejohnson (8) edu (11) egyiptom (6) egypitom (1) eliason (1) elitkör (1) ellenfélnéző (9) elsalvador (2) espinoza (4) estrada (4) európaliga (12) eusébio (1) evans (1) évedzője (2) everton (8) évfeltámadása (1) évgólja (5) évjátékosa (5) évkapusa (1) évújonca (2) évvédése (1) évvédője (1) exkluzív (1) expansiondraft (5) fabianjohnson (7) facebook (2) fantasy (6) farrel (1) feilhaber (3) fernandez (1) ferrari (1) fifa (3) findley (1) fiscal (1) fizetes (1) főcsoportdöntő (4) forlan (2) fradi (4) franciaország (6) friedel (17) friedrich (3) frings (3) fucito (1) fulham (4) galaxy (118) gallaxy (1) garber (2) gatt (6) gaven (1) gazdag (3) gera (1) gerzicich (2) ghána (2) gilardino (1) giovannireyna (2) giovinco (1) gólok (6) gomez (7) gonzalez (11) goodson (1) gordon (6) green (4) guatemala (15) gudjohnsen (1) gutatemala (1) guzan (11) gyau (1) hahnemann (1) hamid (1) hammarby (1) hanks (1) harrington (1) hassli (2) henry (63) hercegfalvi (1) hétjátékosa (155) hetjatekosa (1) higuaín (1) higuain (2) hill (1) hoffman (1) holden (4) holmes (1) hónapjátékosa (40) honduras (13) houston (63) howard (37) humanitárius (1) hunt (1) ianni (1) ibra (1) ibrahimovic (2) ihemelu (1) ikoba (1) intejru (1) interju (1) interjú (9) intermiami (1) interview (1) inzaghi (1) ireland (1) jamaica (17) javiermorales (1) jeanbaptiste (1) jenkifoci (1) jenkiportre (6) jessemarsch (5) jesse marsch (1) johannson (1) johannsson (3) jóhannsson (4) john (2) jol (1) jones (23) josefmartinez (1) juliocesar (1) juninho (3) juventus (1) kaká (2) kaka (2) kamara (4) kanada (8) kansas (68) karácsony (1) keane (25) keller (5) kennedy (2) keretbemutató (2) keretfigyelő (1) kléberson (1) klinsmann (18) kljestan (15) koroma (1) kreis (1) kuba (2) l (1) laba (1) labda (1) lafc (2) lag (1) lagalaxy (5) lambe (1) lampard (9) landon donovan (1) la galaxy (1) leeds (1) leipzig (2) lenhart (4) letoux (3) lichaj (2) lipcse (1) liverpool (8) lorenzo (1) losangelesfc (1) luisfabiano (1) luissilva (1) magasfoldi (1) magee (7) magyarok (3) majorleaguesoccer (1) manchester (4) manneh (1) marosevic (1) marquez (1) marsch (1) marshall (1) martinez (2) martins (1) matchday (1) mattocks (1) mcinerney (2) mckennie (3) meara (2) melo (1) meram (1) mexikó (13) miami (3) milan (1) miller (1) miranda (1) mls (212) mls-sztárok (16) mls25 (1) mls36 (4) mlsallstar (1) mlsallstars (18) mlscup (2) mlsrekord (1) moffat (1) monteral (1) montero (6) montreal (55) morales (1) mullan (1) mvp (6) mwanga (1) nagbe (2) nagydöntő (18) nagylorenzo (1) nagy lorenzo (1) najar (3) napképe (21) naptár (1) nasl (3) neagle (1) nelsen (1) németh (3) németország (6) nesta (13) new (1) newengland (15) newyork (4) newyorkcity (4) new york red bulls (1) nézőszám (2) nguyen (7) nigéria (1) nikolics (3) november (1) nycity (1) nyrb (1) obama (2) olaszország (6) olimpia (17) olsen (1) onyewu (22) oregon (1) orlando (3) oroszország (4) panama (10) pappa (6) paris (4) parkhurst (7) paulojr (1) pavon (3) pefok (1) pelé (1) pelosi (2) philadelphia (21) philadephia (1) piquionne (1) playoff (1) playoffvasarnap (2) pontius (14) portland (37) portré (9) portugália (2) powers (1) premierleague (1) pulisic (4) puskásdíj (1) pyo (3) rafael (1) rájátszás (53) rangers (1) rapidwien (1) raul (2) rbny (2) rbs (1) realmadrid (1) realsaltlake (1) ream (5) red (1) redbullleipzig (1) redbulls (99) redbullsalzburg (1) redknapp (1) reo-coker (2) reyna (4) richards (2) ricketts (1) rimando (3) rivalryweek (1) robson (1) rogers (3) roma (4) ronaldinho (2) rooney (1) rosales (2) rosell (1) rowe (4) rubin (3) ryanjohnson (2) saborio (1) saha (1) salihi (2) salloi (1) sallói (6) saltlake (27) sanjose (24) sanvezzo (2) sapong (4) sargent (1) saunders (1) saviola (1) schalke (1) schön (2) seanjohnson (3) seattle (87) seattlesounders (1) sene (1) senna (1) sergino dest (1) seriea (1) sevcsenko (2) shea (27) shipp (1) silvestre (2) skócia (9) soccerfeleségek (4) soccerweekend (95) sousa (5) sporting (3) sportingkc (2) sporting kc (1) sportklub (5) steffen (1) stieber (2) stoke (9) stuttgart (1) subotic (1) sunderland (2) superclasico (1) superdraft (9) szalpigidisz (1) szeptember (1) szezonfelvezető (1) szlovénia (5) sztárok (2) szülinap (1) tabella (7) taylor (1) tehetségek (1) tiffert (3) timhoward (2) timweah (1) tippelde (1) törökország (1) toronto (39) torontofc (1) történelem (1) tottenham (6) totti (1) traoré (1) trapp (1) tyler adams (1) u20vb (1) ukrajna (1) urbányi (1) urso (2) usa (1) usmnt (3) usopencup (10) valeri (2) válogatott (119) vancouver (30) vb-keret (5) vbselejtezők (1) vela (2) vendégblogger (1) venezuela (4) vermes (17) videó (30) videók (1) videoton (1) vigaszág (3) világbajnokság (57) vilanova (1) villa (1) villar (1) visszatérés (1) visszavonulás (2) weah (2) welshman (4) wenger (3) westbrom (1) westham (1) wilhelmsson (3) williams (2) wondolowski (26) yallop (1) yedlin (2) york (1) zakuani (2) zardes (3) zavaleta (1) zelalem (1) zlatan (1) zusi (27) Címkefelhő

2012.04.08. 09:22 Jenkifoci

MLS: Történelmi Montreal-győzelem, 100%-os Sporting

Az MLS tegnapi játéknapja elég eseménydús volt: megszerezte története első győzelmét a Montreal Impact, tovább éledezett a New York, a Sporting Kansas rangadót nyert a Galaxy ellen, a Vancouver pedig először kapott gólt/gólokat a bajnokságban. Következzen a fontosabb találkozók összefoglalója:

Montreal-Toronto

23 ezer néző előtt rendezték meg a forduló kanadai rangadóját. A Montreal lendületesen kezdett, a dallamos nevű Ubiparipovic a 17. percben meg is szerezte  a vezetést a kékek számára. Az első komolyabb Toronto-helyzetre a 36. percig kellett várni. Ekkor azonban a montreali kapus, Donovan Ricketts hihetetlenül nagyot védett Danny Koevermans fejesénél. Következett a szünet, majd a második félidő, amely során egy ideig csendesen csordogált a mérkőzés. Aztán jött 65. perc, amikor a bíró kiállította a torontói Logan Emory-t, amiért gólhelyzetben szabálytalankodott Sanna Nyassi ellen. A remek formában játszó gambiai játékos rá egy percre szabadrúgással veszélyeztetett, de Milos Kocic kapus kikapta a pipából a labdát. A 80. percben egy kontratámadás során Justin Mapp előrevágott labdájával lódulhatott meg Andrew Wenger, aki gyorsaságának és erőszakosságának köszönhetően 2-0-ra növelte az előnyt. A Superdrafton elsőként kiválaszott Wengernek ez volt az első gólja profi karrierje során. A meccsnek azonban nem volt vége, a rendes játékidő letelte előtt ugyanis Koevermans ismét kapura fejelt, de Ricketts ezúttal nem tudott hárítani: 2-1. Végül ez lett a vége. A Montreal Impact megszerezte első győzelmét az MLS-ben. A történelmi győzelem összefoglalóját megnézheted ide kattintva.

Columbus-New York

11 ezer néző figyelte Ohióban a Thierry Henry-Kenny Cooper duó varázslatát. A páros már fodulók óta remekül teljesít együtt a pályán. Most a 3. percben kezdték meg a gólgyártást, Henry nagy átadását követően Cooper remekül fedezte a labdát és fordulásból szépen talált a hóba. Az amerikai csatár a 11. percben már duplázott: egy, a védőkről lepattanó beívelést fejelt a kapuba. Ehhez kellett a hazai védelem totális asszisztálása. Ahogy a 40. percben is, amikor Henry-t nevetségesen egyedül hagyták a sárgák, így a francia csatár flegmán a kapuba guríthatott (3-0). Az első félidőben osztálykülönbség mutatkozott a két alakulat között. A második játékrészben visszavett a New York a tempóból, így egy-két Columbus helyzet is kialakulhatott. De a szépítést csak a 88. percben szerezték meg, egy szögletet követő fejesből Chad Marshall talált be. De a középkezdést követően a Red Bulls ezután ismét eggyel nagyobb fokozatba kapcsolt és könnyedén szerezték meg a harmadik gólt: ismét Henry használta ki, hogy nem figyeltek rá, egy beadást követően 10 méterre a kaputól szépen bevarrta a labdát a hálóba (4-1). A leírtak mozgóképes változata:

Kansas-Los Angeles

A forduló rangadóján 20 ezer kansasi néző figyelte, ahogy a hazaiak totálisan lefutballozzák a pályáról a tavalyi bajnokot. A sérült Beckham nélkül felálló Galaxy az első félidőben csak nyomozta a labdát: a Sporting játékosai rengeteg labda nélküli mozgással és pontos, gyors paszokkal valósággal megőrjítették Donovant és társait. Espinoza és Myers különösen remekül játszott, a két játékos a 25. percben össze is hozott egy nagy helyzetet, de Myers 16 méteres lövésénél Saunders kapus látványosan hárított. A 40. percben azonban már neki sem volt ellenszere: a 46-szoros amerikai válogatott Bobby Convey zseniálisan ívelt az ötösre, ahol az érkező Kamara nem hibázott (1-0). Ezután következett a félidő. Az első játékrészben megdöbbentő volt a labdabirtoklási arány: 78-32 a Kansas számára. A Los Angelesből csak Mike Magee volt dicsérhető, aki két veszélyes lövést eresztett meg, de egyik sem talált kaput. A második félidőben kicsit visszavett a lendületből a Kansas, de így is növelhették volna előnyüket: Kamara azonban lendületes megindulása után a kapusba lőtt. A Galaxy első igazán nagy helyzete a 82. percben alakult ki: a csereként beálló Barrett azonban kereszbe gurította a kapu előtt a labdát. A 94. minutumban akadt még egy Sporting-helyzet is: Bunbury szólója után nagyot védett Saunders. 1-0 maradt a végeredmény. A mecsen csupán 4 lövési kísérlete volt a Galaxy-nak, de a kaput egyszer sem találták el. A labdabirtoklási arány pedig 60-40 lett a Kansas számára. Teljesen jogos hazai győzelem született. A Sporting Kansas továbbra is 100%-os az MLS-ben, a Galaxy pedig tovább szenved.

San José-Vancouver

A játéknap során szintén sokan várták nagy érdeklődéssel a Vancouver meccsét, hiszen a San José otthonába látogató kanadaiak még nem kaptak gólt a bajnokságban. Ha ezt a meccset is megúszták volna kapott gól nélkül, akkor rekordot állítottak volna be. Az első félidőben ezt a csúcsot nem sok minden veszélyztette, az első komolyabb helyzet ugyanis 32. percben alakult ki, ráadásul az is a vendégek előtt. Hassli badása után Le Toux lövését védte a hazai kapus. Aztán a 38. percben ismét Hassli ment el a szélen, a beadását követő kavarodásban pedig a felsőlécen csattant a labda. A Vancouver rekordra törő védelmének a játékrész lefújása előtt akadt az első komolyabb feladata: Shea Salinas lövését védte Cannon kapus. A második félidő elején aztán megszületett a Vancouver teljesen megérdemelt vezető gólja: Hassli visszagurítását Le Toux értékesítette (0-1). Az 50. percben már 0-2 is lehetett volna az állás, de Hassli lövését Jon Busch kapus szépen hárította. A San José ezután összeszedte magát és a 67. percben egyenlített, megtörve így a vendégek szép védelmi sorozatát. A San José játékosai remekül használták ki, hogy bedobásnál nincsen les. Egy hosszú dobással indították a Wondolowskit, a gólgyáros válogatott csatár pedig a kifutó Cannon mellett egy váratlan és finom mozdulattal, bal lábbal a kapuba emelt (1-1). A bekapott találat valósággal sokkolta az addig összeszedetten játszó Vancouvert. A 72. percben aztán jött az újabb csapás: Corrales beadását csukafejessel értékesítette Gordon, 2-1 a hazaiaknak. ÉS még nem volt vége. A 77. minutumban egy oldalsó szabadrúgás után a teljesen egyedül hagyott Wondolowski belsőzött a hálóba (3-1). A végeredmény is ez maradt.  Az összefoglalót megnézheted ide kattintva.

A további meccseken:

A DC United otthon játszott gólnéküli döntetlent a Seattle Sounders ellen (összefoglaló ide kattintva). A Real Salt Lake hazai pályán, 16 ezer néző előtt győzte le a Coloradót 2-0-ra, így továbbra is meggyőzően vezetik a nyugati főcsoportot (összefoglaló itt). A Portland pedig ismét kikapott hazai pályán 2-1-re. A Salt Lake után némileg váratlanul a Chivas is három pontot lopott a zöldektől, elszomorítva a 20 ezer hazai nézőt (összefoglaló).

Szólj hozzá!

Címkék: toronto kamara henry vancouver cooper columbus montreal wenger galaxy kansas mls redbulls sanjose wondolowski