HTML

Közösség

Jenkifoci

Ez nem amerikai futball. Ez Jenkifoci! Üdv Magyarország első amerikai labdarúgással foglalkozó oldalán! Itt megtalálsz mindent, amit tudni szeretnél a világ legdinamikusabban fejlődő bajnokságáról, a Major League Soccerről (MLS) és az amerikai labdarúgásról. Hírek, érdekességek, pletykák és történetek... a jelenből és a múltból! Kövesd a Jenkifocit a Facebookon, a Twitteren és az Instán és ismerj meg egy teljesen új focivilágot! - KUN TAMÁS (a Jenkifoci szerzője)

Friss topikok

Címkék

adams (3) adebayor (1) adu (4) agudelo (8) ahétcsapata (1) alhassan (1) álomcsapat (4) alphonsodavies (1) alphonso davies (1) alston (1) altidore (68) alvarez (2) amerikaiválogatott (9) amerikai válogatott (4) anelka (3) antigua (16) aranykupa (11) arena (4) arsenal (15) arturoalvarez (1) átigazolás (20) atlanta (1) ausztria (2) azerbajdzsán (1) aztecs (1) backe (1) bajnokokligája (4) ballack (4) baráth (5) barcelona (1) barco (1) barklage (2) barnes (1) bayern (1) beasley (4) beckerman (7) beckham (65) bedoya (10) beitashour (2) belgium (3) belize (2) bengtson (4) bentley (1) berbatov (1) berhalter (2) bernandez (1) bernier (1) besler (1) bethlehemfc (1) bieler (1) billyschuler (1) bírók (1) blatter (2) bloghu (1) bobbradley (10) bocanegra (11) bolton (2) bonfigli (1) bosznia (1) boyd (16) bradley (30) bravo (1) brazília (8) brooks (2) bruin (8) buddle (5) buék (1) bulls (1) bunbury (2) bundesliga (5) busio (1) cadenclark (1) cahill (7) cameron (11) cardenas (1) cascadia (1) casey (1) cesar (1) chandler (6) chelsea (5) cherundolo (16) chicago (22) chicharito (1) chievo (1) ching (7) chivas (12) chrisrichards (1) christianpulisic (1) Címkék (4) clark (2) claudioreyna (1) clint dempsey (2) colombus (1) colorado (15) columbus (13) concacafbl (20) cooper (12) copa (1) corona (1) corradi (1) cosmos (4) costarica (10) cristianpavon (1) csapatbemutatok2015 (4) csehország (1) cubotorres (1) cudicini (1) cummings (1) dallas (20) davies (7) davis (21) dcunited (37) defoe (9) deleon (4) délkorea (1) delpiero (7) demerit (7) dempesy (1) dempsey (126) derosario (15) dest (1) diego rossi (1) díj (1) dike (1) diskerud (6) divaio (12) djimitraore (1) djimitraoré (1) donovan (73) dortmund (2) dossantos (1) draft (2) drogba (3) dwyer (3) earnshaw (1) ecuador (3) eddiejohnson (8) edu (11) egyiptom (6) egypitom (1) eliason (1) elitkör (1) ellenfélnéző (9) elsalvador (2) espinoza (4) estrada (4) európaliga (12) eusébio (1) evans (1) évedzője (2) everton (8) évfeltámadása (1) évgólja (5) évjátékosa (5) évkapusa (1) évújonca (2) évvédése (1) évvédője (1) exkluzív (1) expansiondraft (5) fabianjohnson (7) facebook (2) fantasy (6) farrel (1) feilhaber (3) fernandez (1) ferrari (1) fifa (3) findley (1) fiscal (1) fizetes (1) főcsoportdöntő (4) forlan (2) fradi (4) franciaország (6) friedel (17) friedrich (3) frings (3) fucito (1) fulham (4) galaxy (118) gallaxy (1) garber (2) gatt (6) gaven (1) gazdag (3) gera (1) gerzicich (2) ghána (2) gilardino (1) giovannireyna (2) giovinco (1) gólok (6) gomez (7) gonzalez (11) goodson (1) gordon (6) green (4) guatemala (15) gudjohnsen (1) gutatemala (1) guzan (11) gyau (1) hahnemann (1) hamid (1) hammarby (1) hanks (1) harrington (1) hassli (2) henry (63) hercegfalvi (1) hétjátékosa (155) hetjatekosa (1) higuaín (1) higuain (2) hill (1) hoffman (1) holden (4) holmes (1) hónapjátékosa (40) honduras (13) houston (63) howard (37) humanitárius (1) hunt (1) ianni (1) ibra (1) ibrahimovic (2) ihemelu (1) ikoba (1) intejru (1) interjú (9) interju (1) intermiami (1) interview (1) inzaghi (1) ireland (1) jamaica (17) javiermorales (1) jeanbaptiste (1) jenkifoci (1) jenkiportre (6) jessemarsch (5) jesse marsch (1) johannson (1) johannsson (3) jóhannsson (4) john (2) jol (1) jones (23) josefmartinez (1) juliocesar (1) juninho (3) juventus (1) kaka (2) kaká (2) kamara (4) kanada (8) kansas (68) karácsony (1) keane (25) keller (5) kennedy (2) keretbemutató (2) keretfigyelő (1) kléberson (1) klinsmann (18) kljestan (15) koroma (1) kreis (1) kuba (2) l (1) laba (1) labda (1) lafc (2) lag (1) lagalaxy (5) lambe (1) lampard (9) landon donovan (1) la galaxy (1) leeds (1) leipzig (2) lenhart (4) letoux (3) lichaj (2) lipcse (1) liverpool (8) lorenzo (1) losangelesfc (1) luisfabiano (1) luissilva (1) magasfoldi (1) magee (7) magyarok (3) majorleaguesoccer (1) manchester (4) manneh (1) marosevic (1) marquez (1) marsch (1) marshall (1) martinez (2) martins (1) matchday (1) mattocks (1) mcinerney (2) mckennie (3) meara (2) melo (1) meram (1) mexikó (13) miami (3) milan (1) miller (1) miranda (1) mls (212) mls-sztárok (16) mls25 (1) mls36 (4) mlsallstar (1) mlsallstars (18) mlscup (2) mlsrekord (1) moffat (1) monteral (1) montero (6) montreal (55) morales (1) mullan (1) mvp (6) mwanga (1) nagbe (2) nagydöntő (18) nagylorenzo (1) nagy lorenzo (1) najar (3) napképe (21) naptár (1) nasl (3) neagle (1) nelsen (1) németh (3) németország (6) nesta (13) new (1) newengland (15) newyork (4) newyorkcity (4) new york red bulls (1) nézőszám (2) nguyen (7) nigéria (1) nikolics (3) november (1) nycity (1) nyrb (1) obama (2) olaszország (6) olimpia (17) olsen (1) onyewu (22) oregon (1) orlando (3) oroszország (4) panama (10) pappa (6) paris (4) parkhurst (7) paulojr (1) pavon (3) pefok (1) pelé (1) pelosi (2) philadelphia (21) philadephia (1) piquionne (1) playoff (1) playoffvasarnap (2) pontius (14) portland (37) portré (9) portugália (2) powers (1) premierleague (1) pulisic (4) puskásdíj (1) pyo (3) rafael (1) rájátszás (53) rangers (1) rapidwien (1) raul (2) rbny (2) rbs (1) realmadrid (1) realsaltlake (1) ream (5) red (1) redbullleipzig (1) redbulls (99) redbullsalzburg (1) redknapp (1) reo-coker (2) reyna (4) richards (2) ricketts (1) rimando (3) rivalryweek (1) robson (1) rogers (3) roma (4) ronaldinho (2) rooney (1) rosales (2) rosell (1) rowe (4) rubin (3) ryanjohnson (2) saborio (1) saha (1) salihi (2) sallói (6) salloi (1) saltlake (27) sanjose (24) sanvezzo (2) sapong (4) sargent (1) saunders (1) saviola (1) schalke (1) schön (2) seanjohnson (3) seattle (87) seattlesounders (1) sene (1) senna (1) sergino dest (1) seriea (1) sevcsenko (2) shea (27) shipp (1) silvestre (2) skócia (9) soccerfeleségek (4) soccerweekend (95) sousa (5) sporting (3) sportingkc (2) sporting kc (1) sportklub (5) steffen (1) stieber (2) stoke (9) stuttgart (1) subotic (1) sunderland (2) superclasico (1) superdraft (9) szalpigidisz (1) szeptember (1) szezonfelvezető (1) szlovénia (5) sztárok (2) szülinap (1) tabella (7) taylor (1) tehetségek (1) tiffert (3) timhoward (2) timweah (1) tippelde (1) törökország (1) toronto (39) torontofc (1) történelem (1) tottenham (6) totti (1) traoré (1) trapp (1) tyler adams (1) u20vb (1) ukrajna (1) urbányi (1) urso (2) usa (1) usmnt (3) usopencup (10) valeri (2) válogatott (119) vancouver (30) vb-keret (5) vbselejtezők (1) vela (2) vendégblogger (1) venezuela (4) vermes (17) videó (30) videók (1) videoton (1) vigaszág (3) világbajnokság (57) vilanova (1) villa (1) villar (1) visszatérés (1) visszavonulás (2) weah (2) welshman (4) wenger (3) westbrom (1) westham (1) wilhelmsson (3) williams (2) wondolowski (26) yallop (1) yedlin (2) york (1) zakuani (2) zardes (3) zavaleta (1) zelalem (1) zlatan (1) zusi (27) Címkefelhő

2012.03.18. 10:51 Jenkifoci

Átlag 25 ezer néző a meccseken, mesterhármas Seattle-ben

Az MLS 2. fordulójának szombati játéknapján a stadionokban átlagosan 25 ezer néző foglalt helyet. A legtöbb néző Montrealban volt, összesen 58912-en voltak jelen az Olimpiai Stadionban. Korábban soha nem volt ennyi néző egy új MLS-csapat első hazai meccsén. Seattle-ben sem voltak kevesen, közel 39 ezer néző örülhetett a mexikói-amerikai kettős állampolgár Estrada parádéjának. De mi történt még? Kansasben hengerelt és Szent Patrik-napot ünnepelt a Sporting, a Real Salt Lake a második sztárcsapatot is kivégezte, a Whitecaps pedig megszerezte történetének első idegenbeli győzelmét. De jöjjenek a részletek:

Montreal-Chicago: A közel 60 ezer (58 912) néző előtt megrendezett mérkőzésen végig a Montreal dominált, ám a nagy nézősereg által biztosított hátszelet nem tudták kellőképpen kihasználni. A dominancia meddőnek bizonyult, viszonylag kevés nagy helyzetet dolgoztak ki. A második félidőben azonban így is összejött a vezetés: a végig remekül játszó Sanna Nyassi beadása után a csapatkapitány Davy Arnaud fejelt a hálóba. Ám nem örülhettek sokáig a kanadaiak. Szinte azonnal egyenlített a Chicago egy kontratámadás végén összehozott lesipuskás találattal. A meccs legvégén aztán a hazaiak védője, Gardner szerezhette volna meg a drámai győztes gólt, de közel 35 méterről megeresztett irtózatos erejű lökete a kapufán csattant. Maradt az 1-1.

San Jose-Houston Dynamo: Majdnem 22 ezer néző volt a San Jose nyitómeccsén. A nagy nézőseregre való tekintettel a mérkőzést nem a San Jose saját stadionjában rendezték, hanem San Fransiscóban, az AT&T Parkban. Mivel ezt a stadiont baseball-eseményekre tervezték, így asszimetrikus formája miatt sajnos egyátalán nem érvényesült a nagyszámú közönség hangorkánja. Ez sokat levont a meccs hangulatából. Igaz, a pályán sem zajlott olyan sok esemény. Az egyetlen gólt a houstoni Brad Davis szerezte, aki a 14. percben egy jogosan megítélt tizenegyest követően vágta kapuba a labdát. Ezt követően erőtlen próbálkozásai voltak a San Josénak az egyenlítésre, de a Houston védelme magabiztosan állt a lábán. A második félidei komolyabb San Jose-rohamok ellenére végül maradt az 1-0 a Houstonnak.

Real Salt Lake-New York: A Real két hét alatt elintézte a bajnokság két sztárcsapatát. Múlt héten a Galaxy, most a Red Bulls nem tudott ellenállni a Salt Lake rohamainak. A mérkőzést közel 17 ezer néző előtt rendezték meg, a hazai drukkerek pedig elégedettek lehettek a látottakkal. A meccsen végig a Real dominált, a New Yorknak szinte momentumai sem akadtak. A hazaiak a 39. percben szerezték meg a vezetést. Gil passzolt Espíndolához, aki nem hibázott.  A szünet után beállt a New Yorkba Kenny Cooper, aki valamelyest felélénkítette a vendégek játékát, de mielőtt talpra álltak volna, ismét lecsapott a Real támadógépezete: Gil ezúttal nem előkészítőként, hanem befejezőként jeleskedett, az eredményjelzőn pedig már 2-0 virított. Ezután már csak Henry látványos ollózását tapsolhatták meg a nézők, szép lassan mindkét csapat beletörődött a végeredménybe.

FC Dallas-Portland Timbers: A 12 ezer néző előtt megrendezett meccsen a 21. percben szerezte meg a vezetést a hazai csapat, miután a portlandi védelem komoly asszisztálása mellett Perez talált a kapuba. Ezután a gól után viszont beindult a portlandi henger, sorra dolgozta ki a helyzeteket a zöld-fehér vendégcsapat: a 35. percben Palmer fejese csattant a kapufán Jewsbury beívelése után. Aztán a 43. percben Alhassan gyönyörű labdája után Alexander bólintott mellé. Az egyenlítő gól végül a második félidőben született meg: ezúttal a dallasi védők szerencsétlenkedtek, Darlington Nagbe pedig szemfülesen kihasználta ezt. Az egyenlítés után lendületben maradt a Portland: az 59. percben Boyd kemény lövése után nagyot védett Hartman, aztán a 70. percben ismét Boyd-Hartman párharc volt. A skót támadó éles szögből leadott lövését szerencsével hárította a rövid saroknál a dallasi kapus. A 72. percig kellett várni, hogy a Dallasnak ismét említésre méltó helyzete legyen a góljuk után : Hernandez távoli lövését azonban hárította Perkins kapus. Maradt az 1-1, aminek a vendéglátó létére a Dallas örülhetett jobban.

Sporting Kansas-New England: Nagyjából 20 ezer néző volt kíváncsi a Livestrong Sporting Parkban a Kansas idei első hazai meccsére. A kékek pedig nem okoztak csalódást rajongóiknak. Igaz, enhez nem ártott a játékvezető segítsége, aki a 14. percben teljesen érthetetlen szigorúsággal kiállította McCarthy-t. Történt ez egy olyan szituációban, amit a Premier League-ben talán le sem fújtak volna. az emberelőnyt kihasználta a Kansas, sorra vezették a támadásokat. Ez a 27. percben vezetett eredményre, amikor Graham Zusi közelről kotorta a hálóba a labdát. A második gól a 38. percben jött, amikor Kei Kamara értékesített egy kipattanó labdát. A jó lövést Szent Patrik napjának alkalmából mókás zöld sapkákban ünnepelte a C.J. Sapong és Kei Kamara. A harmadik találat rögtön a második félidő elején esett: egy szép támadás végén egy visszagurítás után volt eredményes Sapong. A harmadik gól szerzője a 85. percben ráduplázhatott volna: egyedül vezette a kapusra a labdát, ám körülményesen akarta megoldani a helyzetet, a negyedik gól így elmaradt. A végeredmény 3-0.

Seattle Sounders-Toronto FC: A Concacaf BL-ből kihulló Sounders fogadta az ugyanazon tornán továbbjutó Toronto FC-t ezen a mérkőzésen. A Sounders idei első hazai meccsére közel 39 ezer néző (38709) volt kíváncsi. Ahogy az várható volt, a hazaiak rögtön nekiestek a Torontónak. a brutális nyomásnak meg is lett az eredménye: a 17. percben Estrada szerezte meg a vezetést. Góljához elengedhetetlenül szükséges egy kis erőszakosság, valamint azt megelőzően Alvaro Fernandez látványos csele és szép beadása. A gól után lendületben maradt a Sounders, a Torontónak csak erőtlen kontrákra futotta. A szünetet követően ismét a Seattle szerzett gólt: Fernandez újabb fantasztikus labdája után ismét Estrada talált be. A Toronto aztán a 62. percben némileg váratlanul szépített: a jamaicai Ryan Johnson egyéni akcióját követően jó eséllyel a forduló gólját szerezte zseniális csavarásával. De nem örülhetett sokáig a kanadai csapat: egy percre rá Estrada önmaga és csapata harmadik góljával eldöntötte a mérkőzés sorsát. A végeredmény 3-1 lett.

Chivas USA - Vancouver Whitecaps: Az MLS talán legkevésbé közönségkedvenc alakulata fogadta azt a gárdát, amely a szezon meglepetéscsapata lehet. A 7723 néző előtt megrendezet mérkőzlésen a Chivas kezdett erősebben, Cannon szép védéseinek köszönhette a Vancouver, hogy nem került hátrányba. Különösen a 32. percben védett nagyot: Townsend szép csavarását hárította látványos vetődéssel.  A Whitecaps akkor kezdhetett el igazán aggódni, amikor Cannon cserét kért: a kapus megsérült. Brad Knighton állt a helyére. Neki is volt dolga: a második félidő elején egy jó ütemű kilépéssel mutatkozott be. A 67. percben aztán némileg váratlanul vezetést szerzett a Vancouver. Egy szöglet után a csapatkapitány Jay Demerit csukafejessel vette be a Chivas hálóját. A volt válogatott védőnek ez volt az első gólja a Whitecaps színeiben. A végeredmény is ez maradt, 1-0-ra nyert a kanadai alakulat. A Whitecaps történetének ez volt az első idegenbeli győzelme az MLS-ben.