HTML

Közösség

Jenkifoci

Ez nem amerikai futball. Ez Jenkifoci! Üdv Magyarország első amerikai labdarúgással foglalkozó oldalán! Itt megtalálsz mindent, amit tudni szeretnél a világ legdinamikusabban fejlődő bajnokságáról, a Major League Soccerről (MLS) és az amerikai labdarúgásról. Hírek, érdekességek, pletykák és történetek... a jelenből és a múltból! Kövesd a Jenkifocit a Facebookon, a Twitteren és az Instán és ismerj meg egy teljesen új focivilágot! - KUN TAMÁS (a Jenkifoci szerzője)

Friss topikok

Címkék

adams (3) adebayor (1) adu (4) agudelo (8) ahétcsapata (1) alhassan (1) álomcsapat (4) alphonsodavies (1) alphonso davies (1) alston (1) altidore (68) alvarez (2) amerikaiválogatott (9) amerikai válogatott (4) anelka (3) antigua (16) aranykupa (11) arena (4) arsenal (15) arturoalvarez (1) átigazolás (20) atlanta (1) ausztria (2) azerbajdzsán (1) aztecs (1) backe (1) bajnokokligája (4) ballack (4) baráth (5) barcelona (1) barco (1) barklage (2) barnes (1) bayern (1) beasley (4) beckerman (7) beckham (65) bedoya (10) beitashour (2) belgium (3) belize (2) bengtson (4) bentley (1) berbatov (1) berhalter (2) bernandez (1) bernier (1) besler (1) bethlehemfc (1) bieler (1) billyschuler (1) bírók (1) blatter (2) bloghu (1) bobbradley (10) bocanegra (11) bolton (2) bonfigli (1) bosznia (1) boyd (16) bradley (30) bravo (1) brazília (8) brooks (2) bruin (8) buddle (5) buék (1) bulls (1) bunbury (2) bundesliga (5) busio (1) cadenclark (1) cahill (7) cameron (11) cardenas (1) cascadia (1) casey (1) cesar (1) chandler (6) chelsea (5) cherundolo (16) chicago (22) chicharito (1) chievo (1) ching (7) chivas (12) chrisrichards (1) christianpulisic (1) Címkék (4) clark (2) claudioreyna (1) clint dempsey (2) colombus (1) colorado (15) columbus (13) concacafbl (20) cooper (12) copa (1) corona (1) corradi (1) cosmos (4) costarica (10) cristianpavon (1) csapatbemutatok2015 (4) csehország (1) cubotorres (1) cudicini (1) cummings (1) dallas (20) davies (7) davis (21) dcunited (37) defoe (9) deleon (4) délkorea (1) delpiero (7) demerit (7) dempesy (1) dempsey (126) derosario (15) dest (1) diego rossi (1) díj (1) dike (1) diskerud (6) divaio (12) djimitraore (1) djimitraoré (1) donovan (73) dortmund (2) dossantos (1) draft (2) drogba (3) dwyer (3) earnshaw (1) ecuador (3) eddiejohnson (8) edu (11) egyiptom (6) egypitom (1) eliason (1) elitkör (1) ellenfélnéző (9) elsalvador (2) espinoza (4) estrada (4) európaliga (12) eusébio (1) evans (1) évedzője (2) everton (8) évfeltámadása (1) évgólja (5) évjátékosa (5) évkapusa (1) évújonca (2) évvédése (1) évvédője (1) exkluzív (1) expansiondraft (5) fabianjohnson (7) facebook (2) fantasy (6) farrel (1) feilhaber (3) fernandez (1) ferrari (1) fifa (3) findley (1) fiscal (1) fizetes (1) főcsoportdöntő (4) forlan (2) fradi (4) franciaország (6) friedel (17) friedrich (3) frings (3) fucito (1) fulham (4) galaxy (118) gallaxy (1) garber (2) gatt (6) gaven (1) gazdag (3) gera (1) gerzicich (2) ghána (2) gilardino (1) giovannireyna (2) giovinco (1) gólok (6) gomez (7) gonzalez (11) goodson (1) gordon (6) green (4) guatemala (15) gudjohnsen (1) gutatemala (1) guzan (11) gyau (1) hahnemann (1) hamid (1) hammarby (1) hanks (1) harrington (1) hassli (2) henry (63) hercegfalvi (1) hétjátékosa (155) hetjatekosa (1) higuaín (1) higuain (2) hill (1) hoffman (1) holden (4) holmes (1) hónapjátékosa (40) honduras (13) houston (63) howard (37) humanitárius (1) hunt (1) ianni (1) ibra (1) ibrahimovic (2) ihemelu (1) ikoba (1) intejru (1) interju (1) interjú (9) intermiami (1) interview (1) inzaghi (1) ireland (1) jamaica (17) javiermorales (1) jeanbaptiste (1) jenkifoci (1) jenkiportre (6) jessemarsch (5) jesse marsch (1) johannson (1) johannsson (3) jóhannsson (4) john (2) jol (1) jones (23) josefmartinez (1) juliocesar (1) juninho (3) juventus (1) kaka (2) kaká (2) kamara (4) kanada (8) kansas (68) karácsony (1) keane (25) keller (5) kennedy (2) keretbemutató (2) keretfigyelő (1) kléberson (1) klinsmann (18) kljestan (15) koroma (1) kreis (1) kuba (2) l (1) laba (1) labda (1) lafc (2) lag (1) lagalaxy (5) lambe (1) lampard (9) landon donovan (1) la galaxy (1) leeds (1) leipzig (2) lenhart (4) letoux (3) lichaj (2) lipcse (1) liverpool (8) lorenzo (1) losangelesfc (1) luisfabiano (1) luissilva (1) magasfoldi (1) magee (7) magyarok (3) majorleaguesoccer (1) manchester (4) manneh (1) marosevic (1) marquez (1) marsch (1) marshall (1) martinez (2) martins (1) matchday (1) mattocks (1) mcinerney (2) mckennie (3) meara (2) melo (1) meram (1) mexikó (13) miami (3) milan (1) miller (1) miranda (1) mls (212) mls-sztárok (16) mls25 (1) mls36 (4) mlsallstar (1) mlsallstars (18) mlscup (2) mlsrekord (1) moffat (1) monteral (1) montero (6) montreal (55) morales (1) mullan (1) mvp (6) mwanga (1) nagbe (2) nagydöntő (18) nagylorenzo (1) nagy lorenzo (1) najar (3) napképe (21) naptár (1) nasl (3) neagle (1) nelsen (1) németh (3) németország (6) nesta (13) new (1) newengland (15) newyork (4) newyorkcity (4) new york red bulls (1) nézőszám (2) nguyen (7) nigéria (1) nikolics (3) november (1) nycity (1) nyrb (1) obama (2) olaszország (6) olimpia (17) olsen (1) onyewu (22) oregon (1) orlando (3) oroszország (4) panama (10) pappa (6) paris (4) parkhurst (7) paulojr (1) pavon (3) pefok (1) pelé (1) pelosi (2) philadelphia (21) philadephia (1) piquionne (1) playoff (1) playoffvasarnap (2) pontius (14) portland (37) portré (9) portugália (2) powers (1) premierleague (1) pulisic (4) puskásdíj (1) pyo (3) rafael (1) rájátszás (53) rangers (1) rapidwien (1) raul (2) rbny (2) rbs (1) realmadrid (1) realsaltlake (1) ream (5) red (1) redbullleipzig (1) redbulls (99) redbullsalzburg (1) redknapp (1) reo-coker (2) reyna (4) richards (2) ricketts (1) rimando (3) rivalryweek (1) robson (1) rogers (3) roma (4) ronaldinho (2) rooney (1) rosales (2) rosell (1) rowe (4) rubin (3) ryanjohnson (2) saborio (1) saha (1) salihi (2) sallói (6) salloi (1) saltlake (27) sanjose (24) sanvezzo (2) sapong (4) sargent (1) saunders (1) saviola (1) schalke (1) schön (2) seanjohnson (3) seattle (87) seattlesounders (1) sene (1) senna (1) sergino dest (1) seriea (1) sevcsenko (2) shea (27) shipp (1) silvestre (2) skócia (9) soccerfeleségek (4) soccerweekend (95) sousa (5) sporting (3) sportingkc (2) sporting kc (1) sportklub (5) steffen (1) stieber (2) stoke (9) stuttgart (1) subotic (1) sunderland (2) superclasico (1) superdraft (9) szalpigidisz (1) szeptember (1) szezonfelvezető (1) szlovénia (5) sztárok (2) szülinap (1) tabella (7) taylor (1) tehetségek (1) tiffert (3) timhoward (2) timweah (1) tippelde (1) törökország (1) toronto (39) torontofc (1) történelem (1) tottenham (6) totti (1) traoré (1) trapp (1) tyler adams (1) u20vb (1) ukrajna (1) urbányi (1) urso (2) usa (1) usmnt (3) usopencup (10) valeri (2) válogatott (119) vancouver (30) vb-keret (5) vbselejtezők (1) vela (2) vendégblogger (1) venezuela (4) vermes (17) videó (30) videók (1) videoton (1) vigaszág (3) világbajnokság (57) vilanova (1) villa (1) villar (1) visszatérés (1) visszavonulás (2) weah (2) welshman (4) wenger (3) westbrom (1) westham (1) wilhelmsson (3) williams (2) wondolowski (26) yallop (1) yedlin (2) york (1) zakuani (2) zardes (3) zavaleta (1) zelalem (1) zlatan (1) zusi (27) Címkefelhő

2012.04.29. 17:16 Jenkifoci

MLS: Henry megsérült, drámaian veszített a Toronto

Az MLS tegnapi játéknapját beárnyékolta, hogy a New York meccsén combizom-sérülést szenvedett a liga egyik legnagyobb sztárja, Thierry Henry. A zseniális francia támadó előtte azért még lőtt egy rá jellemzően látványos gólt. Átemelése a forduló talán legszebb találata lett, ezzel nyert a New York 1-0-ra a New England ellen. Hogy Henry sérülése mekkora kihagyást fog eredményezni, arról még nincsenek információk.

Ami a többi meccset illeti: Az újonc Montreal megőrizte veretlenségét hazai pályán, ezúttal a meglehetősen rapszodikus teljesítményt nyújtó Portlandet verték 2-0-ra. A Philadelphia otthon szenvedett vereséget a San José ellen, ahol most nem Wondolowski, hanem Steven Lenhart villogot. A 25 éves csatár két fejesgólt szerzett, egyiket a 93. percben, ezzel nyert a vendég Earthquakes. A DC United-Houston meccsen igazi gólpárbajt vívott egymással a második félidőben a két csapat, amelyből a DC jött ki jobban: Maicon Santos kettő, valamint De Rosario egy góljára, csak két Will Bruin-találattal tudtak felelni a vendégek, így a végeredmény 3-2 lett.
Ohióban a Colombus Crew fogadta a Vancouver Whitecapset. A hazaiak mindent bevetettek ezen a mérkőzésen, hogy megörvendeztessék a szurkolókat. Josh Williams ollózását például hetekig ismételték volna a csatornák, ha a zseniális kapuralövés után nem a felsőlécen csattan a labda. De a végén mégsem a citromsárgák örülhettek, ugyanis a tavaly még idegenben csapnivaló teljesítményt nyújtó Vancouver ismét diadalmaskodott. Lee Young Pyo úgy emelt szabadrúgásból a hazaiak kapujába, hogy a találat kísértetiesen hasonlított arra a gólra, amit Ronaldinho a 2002-es vb-n lőtt az angol David Seamanek. Chicagóban a Seattle kényelmes győzelmet aratott, 2-1-re győzték le a hazaiakat, akik csak a 89. percben tudtak szépíteni az eredményen. Igaz, Marco Pappa szögletből szerzett találatára sokáig emlékezni fognak.
A forduló legnagyobb drámája a Salt Lake pályáján zajlott: Itt a még pont nélkül álló Toronto FC próbált meg javítani a teljesítményén. De hamar kiderült, nem lesz könnyű dolguk. A 7. percben Kyle Beckerman szerzett vezetést a hazaiaknak, de szinte rögtön válaszolhatott volna a vendégcsapat. A kapitány Frings azonban büntetőt hibázott a 16. percben. De a nullapontos Toronto ennek ellenére nem adta fel, a 2. félidő elején kiegyenlítette az állást. Viszont nem sokáig örülhettek, az 57. percben egy öngóllal ismét a Salt Lake-nél volt az előny. Más csapat talán kiborult volna az újabb balszerencse miatt, de a kanadaiak ismét nagyobb fokozatba kapcsoltak. Erőfeszítéseiknek meg is lett az eredménye, a 77. percben ismét ikszre mentették az állást. És aztán jött a 93. perc, a hosszabbítás legutolsó támadása: Kyle Beckerman egy beadást követően lekészítette a labdát Jonny Stelle-nek, aki a hálóba vágta azt. A Toronto ismét pont nélkül maradt. A gól után a vendég játékosok a földre rogytak, nehezen dolgozták fel az újabb kudarcot.

Kevesebb izgalom volt a Colorado pályáján, ahol a hazaiak 4-0-ra nyertek a Chivas ellen. Igaz, a meccs csak a 82. percben dőlt el véglegesen, addig csak 1-0-ra vezettek a hazaiak. Aztán az utolsó tíz percben három gólt berámolva tették biztossá a győzelmüket. Végül pár szó a forduló utolsó meccséről: Los Angelesben, 23 ezer néző előtt ismét pontokat vesztett a kaliforniai sztárcsapat. Beckhamék a Dallas ellen játszottak. Az első félidőben komoly helyzeteket alakítottak ki, de vagy Robbie Keane-ék hibáztak, vagy Chris Seitz kapus védett nagyot, vagy a szerencse volt a Dallas oldalán. Utóbbira nagy szükségük volt a texasiaknak a második játékrész elején is: a 48. percben ugyanis Robbie Keane mellé lőtte a jogosan megítélt büntetőt. De alig telt el tíz perc, Brek Shea megmutathatta az ír legendának, hogy miként kell elvégezni egy tizengyest. A Dallas is rúghatott egy büntetőt, teljesen megérdemelten. Az amerikai válogatott Shea állta a labda mögé és magabiztosan vágta azt a kapu sarkába.  A kalifornai sztárok becsületét végül a jenki Pat Noonan mentette meg. A Seattle Sounderstől megszerzett támadó a meccs 92. percében egy visszagurított labdából szerzett gólt.