Az amerikai válogatott évet zár: 20 órától utolsó idei meccsén Bécsben vendégszerepel, az osztrák válogatott ellenfeleként. a A világranglista 53. helyén álló csapat fogadja a 13. helyezettet. Azonban ennek ellenére ne várjunk könnyed vendégsikert! Ausztria a nemrég befejeződött vb-selejtezők során hazai pályán 5 meccsből 4 győzelmet aratott, többek között a svédek felett is diadalmaskodtak! Egyedül a német válogatott tudta elhozni Bécsből a három pontot. Ők is csak szűk, 2-1-es sikert tudtak elkönyvelni. Csak a gyenge idegenbeli mérleg akadályozta meg Alabáék továbbjutását.
A sógorok tehát otthon bárki ellen képesek jó eredményt elérni. Ettől függetlenül az amerikaiak is egészséges önbizalommal állhatnak a meccshez, hiszen szenzációs esztendőt zárnak ezzel a találkozóval. A csapat 2013-as mérlege: 16 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, a gólkülönbség pedig 51-22.
Bármilyen eredményt is érnek el Bradley-ék Ausztria ellen, az már most biztos, hogy az amerikai válogatott minden idők legsikeresebb évén van túl a megnyert meccsek százalékos arányát illetően. Korábban soha egyetlen amerikai válogatott sem nyerte meg találkozóit olyan nagy arányban, mint a 2013-as csapat. A jenkik idén megszerezték a CONCACAF Aranykupát, megnyerték a világbajnoki selejtezők zónadöntőjét, valamint a centenáriumi gálamérkőzésen Németország felett is diadalmaskodtak. Szép lenne, ha ezt a csodálatos eredményekkel tarkított esztendőt egy diadallal tudnák lezárni.
A történelmi példa már ott van a csapat előtt: legutóbb 1998-ban vendégszerepelt Bécsben az amerikai válogatott, akkor - a mostani helyzethez hasonlóan - szintén egy világbajnokság előtt voltunk. A '98-as jenki gárda 3-0-ra nyert az osztrák fővárosban. A lecke tehát fel van adva az utódok számára!
Klinsmannék pénteken csalódást keltő játékkal értek el 0-0-ás döntetlent Skóciában. A meccs után pedig több kérdés is felmerült az összeállítással kapcsolatban. A csapat láthatóan nehezen viseli két legnagyobb sztárjának, Clint Dempsey-nek és Landon Donovannek a hiányát. Nélkülük hiányzik a lendület és a kreativitás, az ellenfél kapujának folyamatos veszélyeztetése. Az Anderlechtben szereplő Sacha Kljestan láthatóan nem tudja magára vállalni az irányító szerepkört. Az is feltűnő volt, hogy a bal oldalon szereplő Eddie Johnson rendkívül idegenül mozgott a szélső középpályás pozíciójában. A második játékrészben pályára lépő Aron Jóhannsson (AZ Alkmaar) és Brek Shea (Stoke City, alábbi képen) viszont színt vitt a játékba, kettőjük párosa energikussá és ötletgazdaggá tette az amerikaiak akcióit.
Nagy kérdés, hogy Jürgen Klinsmann bízik-e bennük annyira, hogy kezdőként számoljon velük az osztrákok elleni meccsen. Korábban Shea és Jóhannsson is főként csereként jutott szóhoz, nem tudni, hogy milyen játék várható tőlük, ha a frissesség előnyétől megfosztják őket.
A két szőke támadón kívül még Terrence Boyd számára is izgalmas lehet ez a meccs. Az eddig jobbára Jozy Altidore párperces cseréjének számító Boyd ezúttal várhatóan több időt kap majd a bizonyításra. Ugyanis Boyd számára a bécsi terep korántsem ismeretlen: hétről-hétre a Rapid Wien csatáraként rohamozza az ellenfelek kapuját.
A Shea-Jóhannsson-Boyd trió számára tehát különleges esélyt kínálhat ez a meccs a bizonyításra. Főleg annak fényében, hogy már nagyon kevés felkészülési mérkőzés van hátra a világbajnokságig, a vb-keretbe kerülésért pedig óriási harc várható. Reméljük, a Mundial jelentette dopping ugyanúgy hat majd a játékosokra, mint ahogy azon a bizonyos 1998-as bécsi estén hatott...
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.