"Donovan a könnyű utat választotta azzal, hogy az Egyesült Államokban maradt. A Premier League-ben minden a teljesítményről szól, odahaza pedig a szponzori szerződések miatt leszel híres és ismert." - fogalmazott a veterán amerikai kapus, Brad Friedel a BBC-nek adott interjújában. A BBC Clint Dempsey eheti gólrekorddöntése kapcsán kérdezte meg a Tottenham hálóőrét, ám Friedel meglepő módon Dempsey dicsérete mellett kemény szavakkal illette Landon Donovant, a Los Angeles Galaxy csapatkapitányát is. "Félreértés ne essék, nem becsülöm le Landon sikereit, de otthon minden a szponzorokról szól." -tette hozzá.
Amikor még nagy volt a barátság:
A váratlan kirohanás kisebb botrányt kavart az amerikai sportsajtóban, a Sporting News újságírója, Brian Straus szokatlanul éles hangnemű publicisztikában kritizálta Friedel megjegyzéseit: "Friedel szavait úgy is fordíthatnánk: Hé, Landon! Gyáva vagy és a Gatorade tett híressé. De félreértés ne essék, nincs veled semmi bajom." - fogalmazott Straus. Az újságíró szerint eleve illetlenség Friedel részéről Clint Dempsey sikerét arra használni, hogy ennek apropóján másik válogatott játékosról szedje le a keresztvizet. Straus azt is hozzáteszi, Donovant szerinte nem a szponzorok tették híressé, hanem 138 válogatottsága, 46 válogatott gólja, három vb-részvétele és 3 Arany-Kupa győzelme. A Sporting News szakírója szerint a Galaxy játékosa rengeteget tett a a sportág népszerűsítéséért a labdarúgást nem kedvelő Amerikában és ezt butaság könnyű útnak nevezni. Brian Straus úgy látja, az amerikai labdarúgásban jellemző jelenség, hogy egyesek lekicsinylően beszélnek a nemzeti bajnokságról. És így divat leszólni az ott aratott sikereket is, pedig a legjobb amerikai játékosok ebben a ligában nevelkedtek. Példaként hozza fel a 2006-os gyalázatos világbajnokságot, ahol két amerikai játékos teljesített jól: Clint Dempsey és Jimmy Conrad, mindketten az MLS-ben játszottak akkoriban. Végül az újságíró megjegyzi: Érdekes, hogy Friedel 2005-ben lemondta a válogatottságot. Talán megunta az utazgatást? Vagy zavarta a Kasey Keller és Tim Howard jelentette konkurencia? Vagy csak az anyagilag kifizetődőbb klubkarrierre akart odafigyelni? "Talán Friedel volt az, aki a könnyű utat választotta" - zárul az írás. Aki kíváncsi az egész cikkre: elolvashatja itt, angol nyelven.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.