HTML

Közösség

Jenkifoci

Ez nem amerikai futball. Ez Jenkifoci! Üdv Magyarország első amerikai labdarúgással foglalkozó oldalán! Itt megtalálsz mindent, amit tudni szeretnél a világ legdinamikusabban fejlődő bajnokságáról, a Major League Soccerről (MLS) és az amerikai labdarúgásról. Hírek, érdekességek, pletykák és történetek... a jelenből és a múltból! Kövesd a Jenkifocit a Facebookon, a Twitteren és az Instán és ismerj meg egy teljesen új focivilágot! - KUN TAMÁS (a Jenkifoci szerzője)

Friss topikok

Címkék

adams (3) adebayor (1) adu (4) agudelo (8) ahétcsapata (1) alhassan (1) álomcsapat (4) alphonsodavies (1) alphonso davies (1) alston (1) altidore (68) alvarez (2) amerikaiválogatott (9) amerikai válogatott (4) anelka (3) antigua (16) aranykupa (11) arena (4) arsenal (15) arturoalvarez (1) átigazolás (20) atlanta (1) ausztria (2) azerbajdzsán (1) aztecs (1) backe (1) bajnokokligája (4) ballack (4) baráth (5) barcelona (1) barco (1) barklage (2) barnes (1) bayern (1) beasley (4) beckerman (7) beckham (65) bedoya (10) beitashour (2) belgium (3) belize (2) bengtson (4) bentley (1) berbatov (1) berhalter (2) bernandez (1) bernier (1) besler (1) bethlehemfc (1) bieler (1) billyschuler (1) bírók (1) blatter (2) bloghu (1) bobbradley (10) bocanegra (11) bolton (2) bonfigli (1) bosznia (1) boyd (16) bradley (30) bravo (1) brazília (8) brooks (2) bruin (8) buddle (5) buék (1) bulls (1) bunbury (2) bundesliga (5) busio (1) cadenclark (1) cahill (7) cameron (11) cardenas (1) cascadia (1) casey (1) cesar (1) chandler (6) chelsea (5) cherundolo (16) chicago (22) chicharito (1) chievo (1) ching (7) chivas (12) chrisrichards (1) christianpulisic (1) Címkék (4) clark (2) claudioreyna (1) clint dempsey (2) colombus (1) colorado (15) columbus (13) concacafbl (20) cooper (12) copa (1) corona (1) corradi (1) cosmos (4) costarica (10) cristianpavon (1) csapatbemutatok2015 (4) csehország (1) cubotorres (1) cudicini (1) cummings (1) dallas (20) davies (7) davis (21) dcunited (37) defoe (9) deleon (4) délkorea (1) delpiero (7) demerit (7) dempesy (1) dempsey (126) derosario (15) dest (1) diego rossi (1) díj (1) dike (1) diskerud (6) divaio (12) djimitraore (1) djimitraoré (1) donovan (73) dortmund (2) dossantos (1) draft (2) drogba (3) dwyer (3) earnshaw (1) ecuador (3) eddiejohnson (8) edu (11) egyiptom (6) egypitom (1) eliason (1) elitkör (1) ellenfélnéző (9) elsalvador (2) espinoza (4) estrada (4) európaliga (12) eusébio (1) evans (1) évedzője (2) everton (8) évfeltámadása (1) évgólja (5) évjátékosa (5) évkapusa (1) évújonca (2) évvédése (1) évvédője (1) exkluzív (1) expansiondraft (5) fabianjohnson (7) facebook (2) fantasy (6) farrel (1) feilhaber (3) fernandez (1) ferrari (1) fifa (3) findley (1) fiscal (1) fizetes (1) főcsoportdöntő (4) forlan (2) fradi (4) franciaország (6) friedel (17) friedrich (3) frings (3) fucito (1) fulham (4) galaxy (118) gallaxy (1) garber (2) gatt (6) gaven (1) gazdag (3) gera (1) gerzicich (2) ghána (2) gilardino (1) giovannireyna (2) giovinco (1) gólok (6) gomez (7) gonzalez (11) goodson (1) gordon (6) green (4) guatemala (15) gudjohnsen (1) gutatemala (1) guzan (11) gyau (1) hahnemann (1) hamid (1) hammarby (1) hanks (1) harrington (1) hassli (2) henry (63) hercegfalvi (1) hétjátékosa (155) hetjatekosa (1) higuaín (1) higuain (2) hill (1) hoffman (1) holden (4) holmes (1) hónapjátékosa (40) honduras (13) houston (63) howard (37) humanitárius (1) hunt (1) ianni (1) ibra (1) ibrahimovic (2) ihemelu (1) ikoba (1) intejru (1) interju (1) interjú (9) intermiami (1) interview (1) inzaghi (1) ireland (1) jamaica (17) javiermorales (1) jeanbaptiste (1) jenkifoci (1) jenkiportre (6) jessemarsch (5) jesse marsch (1) johannson (1) johannsson (3) jóhannsson (4) john (2) jol (1) jones (23) josefmartinez (1) juliocesar (1) juninho (3) juventus (1) kaká (2) kaka (2) kamara (4) kanada (8) kansas (68) karácsony (1) keane (25) keller (5) kennedy (2) keretbemutató (2) keretfigyelő (1) kléberson (1) klinsmann (18) kljestan (15) koroma (1) kreis (1) kuba (2) l (1) laba (1) labda (1) lafc (2) lag (1) lagalaxy (5) lambe (1) lampard (9) landon donovan (1) la galaxy (1) leeds (1) leipzig (2) lenhart (4) letoux (3) lichaj (2) lipcse (1) liverpool (8) lorenzo (1) losangelesfc (1) luisfabiano (1) luissilva (1) magasfoldi (1) magee (7) magyarok (3) majorleaguesoccer (1) manchester (4) manneh (1) marosevic (1) marquez (1) marsch (1) marshall (1) martinez (2) martins (1) matchday (1) mattocks (1) mcinerney (2) mckennie (3) meara (2) melo (1) meram (1) mexikó (13) miami (3) milan (1) miller (1) miranda (1) mls (212) mls-sztárok (16) mls25 (1) mls36 (4) mlsallstar (1) mlsallstars (18) mlscup (2) mlsrekord (1) moffat (1) monteral (1) montero (6) montreal (55) morales (1) mullan (1) mvp (6) mwanga (1) nagbe (2) nagydöntő (18) nagylorenzo (1) nagy lorenzo (1) najar (3) napképe (21) naptár (1) nasl (3) neagle (1) nelsen (1) németh (3) németország (6) nesta (13) new (1) newengland (15) newyork (4) newyorkcity (4) new york red bulls (1) nézőszám (2) nguyen (7) nigéria (1) nikolics (3) november (1) nycity (1) nyrb (1) obama (2) olaszország (6) olimpia (17) olsen (1) onyewu (22) oregon (1) orlando (3) oroszország (4) panama (10) pappa (6) paris (4) parkhurst (7) paulojr (1) pavon (3) pefok (1) pelé (1) pelosi (2) philadelphia (21) philadephia (1) piquionne (1) playoff (1) playoffvasarnap (2) pontius (14) portland (37) portré (9) portugália (2) powers (1) premierleague (1) pulisic (4) puskásdíj (1) pyo (3) rafael (1) rájátszás (53) rangers (1) rapidwien (1) raul (2) rbny (2) rbs (1) realmadrid (1) realsaltlake (1) ream (5) red (1) redbullleipzig (1) redbulls (99) redbullsalzburg (1) redknapp (1) reo-coker (2) reyna (4) richards (2) ricketts (1) rimando (3) rivalryweek (1) robson (1) rogers (3) roma (4) ronaldinho (2) rooney (1) rosales (2) rosell (1) rowe (4) rubin (3) ryanjohnson (2) saborio (1) saha (1) salihi (2) salloi (1) sallói (6) saltlake (27) sanjose (24) sanvezzo (2) sapong (4) sargent (1) saunders (1) saviola (1) schalke (1) schön (2) seanjohnson (3) seattle (87) seattlesounders (1) sene (1) senna (1) sergino dest (1) seriea (1) sevcsenko (2) shea (27) shipp (1) silvestre (2) skócia (9) soccerfeleségek (4) soccerweekend (95) sousa (5) sporting (3) sportingkc (2) sporting kc (1) sportklub (5) steffen (1) stieber (2) stoke (9) stuttgart (1) subotic (1) sunderland (2) superclasico (1) superdraft (9) szalpigidisz (1) szeptember (1) szezonfelvezető (1) szlovénia (5) sztárok (2) szülinap (1) tabella (7) taylor (1) tehetségek (1) tiffert (3) timhoward (2) timweah (1) tippelde (1) törökország (1) toronto (39) torontofc (1) történelem (1) tottenham (6) totti (1) traoré (1) trapp (1) tyler adams (1) u20vb (1) ukrajna (1) urbányi (1) urso (2) usa (1) usmnt (3) usopencup (10) valeri (2) válogatott (119) vancouver (30) vb-keret (5) vbselejtezők (1) vela (2) vendégblogger (1) venezuela (4) vermes (17) videó (30) videók (1) videoton (1) vigaszág (3) világbajnokság (57) vilanova (1) villa (1) villar (1) visszatérés (1) visszavonulás (2) weah (2) welshman (4) wenger (3) westbrom (1) westham (1) wilhelmsson (3) williams (2) wondolowski (26) yallop (1) yedlin (2) york (1) zakuani (2) zardes (3) zavaleta (1) zelalem (1) zlatan (1) zusi (27) Címkefelhő

2012.07.01. 10:40 Jenkifoci

Beckham gólt lőtt - álommeccsen, sarkazós góllal kaptak ki

Csodálatos focit hozott a Jenkifocin a hét mérkőzésének választott San Jose - L.A. Galaxy találkozó. Az 50 ezer néző előtt megrendezett Kaliforniai Clasicon pörögtek az események: a házigazdák a 6. percben szerezték meg a vezetést, Lenhart lesipuskás góljával. Az öröm viszont csak a 31. percig tartott, ekkor David Beckham állt oda egy szabadrúgás mögé a tizenhatos előterében...A számára ziccernek számító lehetőséget magától értetődő zsenialitással értékesítette, ezzel mintegy jelezvén Stuart Pearce-nek, a brit olimpiai focicsapat edzőjének, hiba volt őt kihagyni a válogatott keretéből.

A bajnokcsapat lendülete még tovább tartott, a 35. percben egy szép támadást követő öngóllal még a vezetést is megszerezték. Aztán a vasat addig ütötték, amíg meleg: a 41. percben Beckham tökéletes hosszú indítása után alakult ki zavar a védelemben, ezt Mike Magee és Hector Jimenez használta ki. A labdát együtt juttaták el Landon Donovanhez, aki higgadtan a hálóba lőtt. Pár perccel később szépített a San Jose: egy szöglet után az Anderlechttől szerződtetett hondurasi Victor Bernardez lőtt kapásból a hálóba (2-3). Ezzel az állásssal vonultak félidőre a csapatok.

A második játékrész elején bekezdett a San Jose: nem sokkal a kezdés után a jenki hátvéd, Steven Beitashour adott óriási labdát a támadóknak, a helyzetet pedig Sam Cronin értékesítette (3-3). Hat gól 47 perc alatt, micsoda mérkőzés! Ezután a San Jose már a győztes gólra a hajtott. Az 51. percben könnyen megszerezhették volna, de Josh Saunders kapus egymás után három olyan védést mutatott be, amit vélhetően a szezon végén majd az "év hárításának" választanak. Ez felébresztette a Galaxy-t: az 54. percben egy szép akció után tizenegyesből ismét megszerezhették volna a vezetést, mivel Dunivant lövése után úgy látszott, hogy a San Jose védője kézzel hárított. Azonban a jogosnak tűnő büntető elmaradt. A túloldalon hamar érkezett a válasz: a 61. percben Chris Wondolowski megcsillantotta zsenialitását, egy szöglet után sarokkal szerzett szenzációs gólt. Így kell stílusosan fordítani 1-3-ról 4-3-ra!

A 74. percben aztán majdnem 4-4 lett, Beckham ügyes emelését hatalmas védéssel hárította a San Jose kapusa, David Bingham. A 85. percben ismét bejelentkeztek az egyenlítésért a vendégek: egy szöglet utáni lövésnél újabb kezezésgyanús helyzet történt, majd egyazon támadáson belül egy rosszul sikerült mentést kapott ki a léc alól Bingham kapus, a védők pedig a gólvonalról mentettek. A 92. percben még volt egy veszélyes Juninho lövés, de ez már nem változtatott az eredményen.

Íme csodálatos derbi összefoglalója:

Meccs utáni nyilatkozatok:

Landon Donovan: "Remek mérkőzés volt. Élveztük is a nagy részét. A félidő előtti szépítő találat sokat ártott nekünk. Kicsit lankadt a figyelmünk és megbüntettek érte. Ez lehetőséget adott nekik, hogy a második félidőt egyenlítési eséllyel kezdjék. Ez lendület ki is tartott, mi viszont rosszul kezdtük a második játékrészt, innentől pedig pokoli nehézzé vált a meccs. A riválisunk remekül játszott, de ez nem is meglepő 50 ezer hazai néző előtt. Számukra ez nagy esemény volt."

Bruce Arena, a Galaxy vezetőedzője: "A játékvezetőnek fogalma sem volt, hogy mi folyik a pályán. Több kezezést sem fújt be tizenegyesnek, gyengén vezette a találkozót. Nonszensz volt, ahogy kezelte ezt a mérkőzést, nem véletlen, hogy a végén elszabadultak az indulatok."

Todd Dunivant: "Elképesztő meccs volt, igazi fociest volt, hatalmas esemény."

Frank Yallop, a San Jose vezetőedzője: "Bernandez gólja volt a fordulópont, mert egy gólos különbséget már le lehet gyűrni. Meg kell mondjam, nem csak tizenegy játékosom van, hanem igazi csapatom. Sosem adják fel."